A lengyel származású képzőművész 1931. április 22-én született Przemyślben.
A II. világháború kitörését követően családjával együtt Magyarországra menekült. A háború befejeződése után visszatért hazájába, de 1957-ben ismét Magyarországra került. Füzesabonyban telepedett le, itt alapított családot.
Főként fa- és linóleummetszeteket készített. Témaválasztása rendkívül változatos volt; jeles személyiségek, művészek portréi mellett tájak, épületek képei is megjelennek alkotásain. A nagyobb méretű grafikai lapokon kívül előszeretettel készített ex-libriseket családtagjainak, barátainak, intézményeknek.
A sokszorosító eljárásokon kívül más technikai megoldások is foglalkoztatták, úgy mint a monotípia, olajpasztell, akvarell.
„Művészetemet szolgálatnak tekintem – nyilatkozta egy helyütt – kutatva azokat a mozzanatokat, melyek közösek a magyar és lengyel történelemben.”
Ennek jegyében született több grafikai sorozata: Magyar Millecentenárium (1996), Magyar és lengyel arcképek a szabadságharcban 1848-49 (1996), A két ország jeles személyiségei az elmúlt ezer évben (2000).
Munkái megtalálhatók magán- és közgyűjteményekben, Belgiumban, Olaszországban, Portugáliában, Magyarországon és Lengyelországban.
A magyar és lengyel nép közös történelmének nemcsak alkotásain állított emléket, hanem lelkes szervező tevékenységével hozzájárult számos, a kapcsolódási pontokat bizonyító emlékhely (emléktábla, emlékmű) létrejöttéhez.
Munkásságát többek között a Lengyel Kultúráért érdeméremmel (1979), a Lengyel Köztársaság Érdemérem Lovagkeresztjével (1994) és a Lengyel Köztársaság Érdemérem Tisztikeresztjével (2001) ismerték el.
2016-ban halt meg Füzesabonyban.
Trojan Márta